• od 2018-08-13 do 2018-08-24

Rodzinna wyprawa rowerowa 2018  Mediolan - Monachium

( Lombardia - Trydent - Bawaria )

To już 4 wyprawa rowerowa organizowana przez nasz klub. Tym razem startujemy z okolic Mediolanu, aby po 10 dniach niezapomnianych wrażeń stanąć w centrum starego miasta w Monachium. Trasa całej wyprawy poprowadzona jest w ten sposób, aby pogodzić styl jazdy rodzinnej i rekreacyjnej ze sportowym zacięciem części uczestników. Na prawie każdym z etapów oprócz regularnego dystansu, przewidziany jest odcinek specjalny dla grupy która potrzebuje skoku tętna i wysokiej wartości na wskaźniku mocy. Trasa w znacznej swojej długości wiedzie bezkolizyjnymi ścieżkami rowerowymi. Malowniczy prawie 250 km odcinek z miejscowości Riva del Garda, przez przełęcz Brenner, aż do Innsbrucka to prawie w 100 % dwukierunkowa ścieżka, przeznaczona tylko dla rowerzystów.

Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, które same w sobie dostarczają po drodze Alpy, Dolomity, piękne doliny, liczne górskie jeziora, czeka nas sporo atrakcji turystycznych. Chociażby, w pierwszych dniach wyprawy, moim zdaniem najbardziej malownicza ścieżka rowerowa w Europie, która poprowadzona jest wydrążoną w klifie jeziora Gardy, półką skalną, poprzecinaną licznymi tunelami, wijącą się na wysokości kilkuset metrów nad taflą wody.

Kolejną niewątpliwą atrakcją która czeka nas na 2 etapie wyprawy to przeprawa promowa wzdłuż całego Jeziora Garda, z miejscowości Sirmione do Riva del Garda. Ten sposób podróżowania, jest niejako wymuszony, przez bardzo duży ruch samochodów w okolicach jeziora. Przejazd na rowerach byłby po prostu niebezpieczny.

Dla miłośników zabytków, po wjeździe do Bawarii, czeka Zamek Ludwika II, zapisany na liście siedmiu cudów świata. to lubi biżuterię i błyskotki, może odwiedzić muzeum Swarowskiego na przedmieściach Innsbruka.

Jednak z doświadczenia kilku już wypraw wiemy, ze Największą Atrakcją każdej wyprawy jest możliwość wspólnego podróżowania, delektowania się widokami, przeżywania nieoczekiwanych przygód czy wspólnego wieczornego biesiadowania.

Szczegółowy opis  etapów, profile, mapy, nazwy hoteli podamy już niebawem.

Jesteśmy w trakcie dogrywania hoteli, transferów itp

Na ten moment możemy podać tylko podstawowe informacje:

Mapa trasy :

Mediolan - Monachium - Mapa

Termin : 12/14.08 - 22/25.08

Cena: 870 - 970 € + 1000 zł

Ilość etapów: 9-11

Długość poszczególnych etapów: 50 - 75 km

Cena zawiera:

  • transport na trasie Bielsko Biała - lotnisko Kraków
  • 10/11 noclegów w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych
  • samolot na trasie Kraków - Bergamo lub Kraków Mediolan
  • Transport autokarowy na trasie Monachium - Bielsko Biała
  • śniadanie i obiadokolacje w każdym z hoteli
  • dwa wozy techniczne wraz z przyczepami na całej trasie
  • rejs statkiem - Jezioro garda, z Sirmione do Riva del Garda
  • transport bagaży i rowerów
  • transport bagaży między hotelami

Zapisy na wyprawę na biuro@paluchsport.pl

 

Kilka zdjęć z trasy