• 2024-06-23

Wyprawa rowerowa Szwajcaria - Włochy – informacje dla uczestników.
 
 
Rozpoczęcie wyprawy:


Zbiórka i wyjazd – dla osób korzystających z transportu Paluchsport, - sobota 17.08.2024 godzina 6:00  – parking na Błoniach - BB, ul. Pocztowa 39
Na zbiórkę przywozimy bagaże i rowery.
 
Przyjazd do Livigno - pierwszy hotel.


Prosimy o przyjazd do pierwszego hotelu najpóźniej do godziny 19:00. Nasz  hotel znajduje się po za ścisłym centrum Livigno. Dysponuje dużym parkingiem podziemnym i naziemnym. Na parkingu zostawiamy samochody na cay tydzień.

Adres pierwszego hotelu - Hotel Intermonti  : Via Gerus, 310, 23041 Livigno SO, Włochy
 
Co zabieramy:


W związku z tym, że trasa każdego etapu jest bardzo zróżnicowana, zabieramy na wyprawę odzież na „każdą pogodę”. Od krótkiego letniego ubioru rowerowego, zestaw na chłonniejsze dni, bieliznę termiczną, kurtkę przeciwdeszczową pelerynę rowerową itp. Kominy, rękawiczki, cienkie czapeczki. Batoniki, przekąski itp....
Zabieramy ze sobą dętkę rowerową. Najlepiej spakować się w miękką torbę podróżną oraz plecak z którym będziemy wyruszać na każdy z etapów.
Zabieramy blokady rowerowe do spięcia roweru np. pod restauracją lub wieczorem w garażu.
 
Wyżywienie


Zgodnie z ofertą w każdym z hoteli mamy śniadanie.
W trakcie rekonesansu sprawdziliśmy możliwości zjedzenia kolacji w każdej z miejscowości, do której będziemy przyjeżdżać wieczorem.
Wygląda to następująco. W naszych hotelach jest możliwość zamówienia kolacji (musimy z wyprzedzeniem napisać do hotelu ile kolacji zamówić). Teoretycznie w każdej miejscowości są restauracje. Jednak żadna restauracja nie przyjmie na raz 37 osobowej grupy. W związku z tym dzielimy się na grupy i jemy w restauracjach lub w hotelu.

 
Ubezpieczenie i Roaming Szwajcaria


Każdy uczestnik powinien mieć wykupione ubezpieczenie na UE + Szwajcaria.
Ponieważ będziemy poruszać się w znacznej mierze na granicy  Włoch i Szwajcarii, sugeruje na stałe wyłączyć dane komórkowe – koszt 1 minuty danych w Szwajcarii to około 200 zł, połączenie w Szwajcarii 4 zł – wychodzące/ 2 zł przychodzące.
 
Trasa przejazdu:


Zrobiliśmy rekonesans trasy. Cała trasa jest najbardziej zróżnicowana ze wszystkich dotychczasowych 12 wypraw. Pojedziemy każdym rodzajem nawierzchni, każdym rodzajem ścieżki rowerowej. Będziemy na wysokościach od 1000m do 2500m. Trasa jest piękna i spektakularna.
Dla rowerów elektrycznych jest łatwa (będą 2 -3 miejsca gdzie będzie „pchane” to jedyna trudność. Dla rowerów „analogowych” trasa jest wymagająca.


Rowery


Jedynym typem roweru, który nadaje się na tą wyprawę jest rower górski (MTB), żaden gravel z trasą sobie nie poradzi. Sugeruję ,aby rowery elektryczne które mają akumulator mniejszy niż 500 Ah, zabrać drugi akumulator lub zabierać ładowarkę na trasę.
 
Jak wygląda nasz dzień.


Śniadania w hotelach są około 7:00. Po zapakowaniu walizek do przyczepy, na  trasę każdego z etapów wyruszamy o 9:00-9:15. Rano w większości miejscowości będzie można kupić świeże kanapki oraz picie na etap.
Każdy z uczestników powinien mieć plecaczek rowerowy w którym, oprócz zapasowych ubrań ma jedzenie picie i dętkę . Trasa busa nie jest równoległa do trasy rowerowej. Bus będzie do dyspozycji ale nie wszędzie i tylko w szczególnych przypadkach.
Poruszamy się tempem turystycznym, będzie czas na przerwy , zdjęcia, obiad.
Poszczególne etapy będziemy omawiać na bieżąco przed samym wyjazdem na trasę.
 


  •