• 2023-01-15

Ferie Zimowe – Passo San Pellegrino (ITA) – 21-28.01.2022
Szczegółowa Informacja dla Uczestników.
 
 
1.     Wyjazd z Bielska Białej 

Osoby korzystające z transportu Paluchsport – Zbiórka i wyjazd, sobota- 21.01,godzina 5:30, parking pod basenem w Cygańskim Lesie Bielsko Biała ul. Startowa 36
 
 
2.     Przyjazd do hotelu, zameldowanie


W hotelu meldujemy się w sobotę 21.01 od godziny 15:00. W tracie meldunku będzie potrzebny dokument tożsamości. Otrzymacie Państwo klucz do indywidualnego schowka na narty, który znajduje się pod recepcją na poziomie „0” w narciarni. Za klucz pobierana jest zwrotna kaucja w gotówce (20 €). Oficjalnie nasze ferie rozpoczynamy od kolacji o godzinie 19:30. Przed kolacją lub w jej trakcie przewidujemy krotką, odprawę, podczas której, omówimy plan ferii, rozdamy karnety, oraz odpowiemy na ewentualne pytania.
 
 
 
3.     Posiłki

W trakcie naszego pobytu, korzystamy z trzech posiłków:
·       Śniadanie od 7:30
·       Lancz (zupy, sałatki, makarony, deser) 13:00
·       Kolacja 19:00 (tylko w pierwszy dzień kolacja o 19:30)
 
Aby uniknąć zamieszania (zwłaszcza dzieci, które jadą bez Rodziców), za napoje najlepiej zapłacić na kolacji. Można oczywiście wziąć rachunek na pokój – pozostali uczestnicy.
Na kolacji dla dzieci będzie przygotowany specjalny kącik (kurczaki, frytki itp.)
Zjeżdżając do hotelu na lancz, sprzęt narciarski możemy zostawić na stojaku przed hotelem lub w narciarni. Przed wejściem do hotelu należy zdjąć buty narciarskie. Można je zostawić w przedsionku między wejściem do hotelu a recepcją lub w okolicy recepcji lub w narciarni.
 
 
4.     Grupy Szkoleniowe – opieka nad dziećmi i młodzieżą.


Nad szkoleniem oraz opieką w trakcie zajęć będzie czuwać 6-7 trenerów. Dzieci i młodzież dzielimy na 3 grupy narciarskie:
·       Grupa Początkująca i Średniozaawansowana (najmłodsze dzieci) – 2-3  trenerów
·       Grupa Średniozaawansowana – 2 trenerów
·       Grupa Zaawansowana – 2 trenerów
·       Jeżeli wśród dorosłych będą chętni to przewidujemy w popołudniowym bloku 2 godzinne szkolenia dla tej grupy.
·       Forma zajęć to: szkolenie, jazda na bramkach, jazda w Snowparkach i Snowcrossach.
 
 
Uwaga!!!
Dotyczy Grupy Najmłodszej!!!
Zgodnie z informacją w naszej ofercie, nie przewidujemy Nauki Jazdy na Nartach. Do grup szkoleniowych kwalifikują się dzieci już jeżdżące na nartach. Zajęcia polegają na doskonaleniu techniki.
Teoretycznie zajęcia narciarskie dla wszystkich grup trwają od 9:00 do 16:30 z przerwą na lancz. W przypadku, kiedy dziecko jest już zmęczone lub „nie współpracuje z kadrą trenerską „, Rodzic jest zobowiązany do przejęcia opieki nad dzieckiem. 
 
 
 
5.     Informacje techniczne:
 
·       Wszystkie grupy szkoleniowe rozpoczynają zajęcia o godzinie 9:00 - 9:15 pod wyciągiem Gigante.
·       Wyciąg Gigante znajduje się około 200 m od hotelu. Wychodząc z hotelu kierujemy się na prawo główną drogą – szczegóły omówimy na odprawie.
·       Za odprowadzenie dzieci z grupy Początkującej i Średniozaawansowanej) pod wyciąg, odpowiadają Rodzice.
·       Grupa Zaawansowana spotyka się każdego dnia o 9:00 pod hotelem.
·       Od rozpoczęcia zajęć, dzieci i młodzież są pod opieką trenerów.
·       Prosimy, aby dzieci każdego dnia (oprócz kompletnego sprzętu narciarskiego) miały przy sobie – chusteczki higieniczne, ogrzewacze chemiczne kilka drobnych euro na herbatę.
·       Dzieci i Młodzież są już podzielni na grupy szkoleniowe. Codziennie na zbiórce sprawdzamy obecność zgodnie z listą. Jeżeli dziecka nie ma na zbiórce, zakładamy, że w danym dniu jeździ z Rodzicami.
·       Po pierwszej sesji treningowej która trwa do godziny 13:00, dzieci/młodzież wracają do hotelu pod opieką trenerów. Po przerwie na lancz, również pod opieką trenerów, wracają na stok. Około godziny 16:30, wracamy do hotelu i przekazujemy dzieci Rodzicom.
·       W przypadku jazdy na nartach w Alpe Lusia – nie wracamy do hotelu i obiad we własnym zakresie jemy w restauracji na stoku.
 
6.     Tereny narciarskie w których jeździmy
 
Z naszego hotelu, bezpośrednio możemy się dostać na tereny:
·       Passo San Pellegrino
·       Falcade prze Col Margarita
·       Oraz do Alpe Lusia – 10 minut jazdy samochodem w kierunku Moeny (parking pod Gondolą).W przypadku korzystania ze stoków Alpe Lusia – powrót na lancz do hotelu nie ma sensu. Sugeruje zjeść coś w jednej z licznych restauracji na terenie resortu.
·       Jeżeli ktoś z Państwa zleciałby przejechać sobie całą Sella Ronde (we własnym zakresie ), najlepiej dotrzeć pod gondole w Canazei – Tam zacząć i tam skończyć jazdę.
 
7.     Zakończenie ferii
·       Nasz pobyt kończymy śniadaniem 28.01 – sobota. W hotelu można zostać do godziny 10:00
 
8.     Uwagi końcowe.
 
·       Każdy z pokoi wyposażony jest w ręczniki oraz szlafroki do SPA
·       Aby Ubezpieczenie, które każdy z uczestników wykupuje we własnym zakresie było skuteczne, musi być rozszerzone o wariant Narty/Snowboard + OC.
·       Zgodnie z zapisem w ofercie cena wyjazdu nie obejmuje napojów do posiłków oraz taxy turystycznej, która wynosi 2,5€ dziennie od osób powyżej 14 roku życia.
Hotel nie posiada ładowarek do aut elektrycznych