• 2016-07-20

Informacja dla osób wyjeżdzających na wyprawę rowerową ALPE ADRIA – Trasa z Salzburga do Grado.

 

Pakowanie i wyjazd:

Pakowanie rowerów odbędzie się 10.08 (środa), w siedzibie klubu w godzinach od 18:00 – 19:00. Proszę aby każdy uczestnik wyjazdu zabrał ze sobą zapasową dętkę rowerową.

Zbiórka i wyjazd do Salzburga, 12.08 (piątek), godz. 7:00 – parking pod stokiem narciarskim na Dębowcu.

 

Informacje ogólne o wyprawie :

Przyjazd do Salzburga planujemy około 15:30. Po rozpakowaniu i zajęciu pokoi, jedziemy na rowerowe zwiedzanie Starego Miasta. Około godz. 19:00 kolacja. Pierwszy etap wyprawy rozpoczynamy w sobotę po śniadaniu.

W przeddzień każdego etapu, robimy krótką odprawę, na której omówimy szczegóły każdego etapu, uwzgledniające miejsca postoju samochodu technicznego, atrakcje turystyczne na trasie, które będziemy zwiedzać itd. Samochód techniczny wyrusza na trasę  równolegle z uczestnikami. Do samochodu dajemy bagaż główny i  podręczny z zapasowymi ubraniami, piciem, jedzeniem, apteczką itp. Samochód serwisowy będzie zatrzymywał się na trasie we wcześniej ustalonych punktach.

Cała trasa naszego przejazdu liczy około 450 km, jest bardzo dobrze oznaczona i w znacznej większości prowadzi osobną, bezkolizyjną droga rowerową. W miejscach gdzie nasza droga rowerowa prowadzi drogą publiczną, dostępną dla ruchu samochodowego ( niektóre miasteczka na trasie ), należy zachować ostrożność i dostosować się do ogólnych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie całej wyprawy, na trasie każdego etapu, jemy obiad ( we własnym zakresie ), natomiast obiadokolacja i śniadanie serwowane będzie w hotelach w których będziemy nocować.

 

 

W razie jakichkolwiek pytań jestem do Państwa dyspozycji

 

Piotr Paluch