• 2019-07-22

Wyprawa rowerowa – Holandia 2019 – Informacja dla uczestników wyjazdu.

 

Pakowanie rowerów i bagaży.

Ze względu na to, że busy serwisowe wraz z przyczepami, wyjeżdżają już w czwartek: rowery i walizki, pakujemy w środę 14.08 o godzinie 18:00, na parkingu pod halą sportową pod Dębowcem. Przypominam, że do samolotu zabieramy tylko bagaż podręczny !!! Do przyczepy, można również zapakować wodę lub izotoniki. Informacyjnie, w Holandii woda z kranu jest doskonałej jakości 😊

Wylot do Eindhoven.

Wylot do Eindhoven - 17.08 ( sobota ) o godzinie 7:10 z lotniska w Katowicach ( przewoźnik zmienił godzinę i miejsce startu ). Prosimy, aby wszyscy uczestnicy wyjazdu, pojawili się na lotnisku w Katowicach, najpóźniej o godzinie 5:30. W czwartek, 15.08, zostaną do Państwa przesłane mailem, karty pokładowe. Prosimy o ich wydrukowanie i zabranie na lotnisko. Lądowanie w Eindhoven przewidywane jest na godzinę 9:10. Drogę z lotniska do hotelu, pokonujemy w zależności od pogody, wcześniej podstawionymi busami lub rowerami ( około 7 km ).

Rozpoczęcie wyprawy.

Po przybyciu do hotelu, można się posilić w hotelowej restauracji. Około godziny 13:00 zostaną przydzielone pokoje. Około godziny 14:00 – 15:00, dla wszystkich chętnych organizujemy rowerowy rekonesans po Eindhoven i okolicach. Właściwe rozpoczęcie wyprawy będzie miało miejsce następnego dnia, w niedzielę 18.08, po śniadaniu około 8:30 ruszamy na około 90 kilometrowy etap do Arnhem.

Uwagi.

Trasa na całej długości, poprowadzona jest bezkolizyjnymi ścieżkami rowerowymi. Nawierzchnia tras rowerowych w Holandii to przeważnie  asfalt i bruk. W znacznej mierze ścieżki rowerowe są szerokie i dwukierunkowe, w trakcie jazdy należy trzymać się prawej strony. W trakcie całego przejazdu, będzie towarzyszył nam bus serwisowy, który równocześnie będzie przewoził bagaże z hotelu do hotelu. W busie będzie można również przewozić dodatkowe picie, jedzenie i odzież.

Zakończenie wyprawy i powrót.

23.08, po ostatnim noclegu i śniadaniu wsiadamy na rowery, i udajemy się w kierunku lotniska w Eindhoven. W okolicach lotniska jemy obiad,  i pakujemy rowery. Wylot z Eindhoven planowany jest na 15:25. Przylot do Katowic 17:10. Bagaże, wraz z rowerami będą do odbioru na następny dzień 24.08 w BB, o godzinie 19:00, pod halą widowiskowo – sportową pod Dębowcem.

 

W razie pytań lub wątpliwości pozostaje do Państwa dyspozycji.

 

Pozdrawiam PP