• 2019-05-31

Termin

02.06.2019 ( niedziela )

Zbiórka i wyjazd 

7:30, parking pod Supermarketem Paulinka, Kozy - ul Bielska 57. Dzięki uprzejmości właścicieli, spotykamy się na parkingu pod sklepem Paulinka, na parkingu zostawiamy samochody. Z Kóz chcemy wyjechać 7:50 !!!!

Opłata

50 zł od osoby, będziemy zbierać na zbiórce, przed wyjazdem

Trasa

W tym roku, zmodyfikowaliśmy pierwszą część trasy. Z Kóz kierujemy się na Oświęcim. Z Oświęcimia jedziemy Nadwiślańską Trasą Rowerową do Zatora. Z Zatora przez Tyniec, jedziemy do Krakowa.

Ze względów bezpieczeństwa, najmłodsi uczestnicy wyprawy, z Kóz do Oświęcimia, przejeżdżają busem. Swoją podróż w kierunku Krakowa, rozpoczynają na ścieżce rowerowej nad Wisłą w Oświęcimiu.

Trasa

Mamy nadzieję ze do Krakowa dojedziemy około godziny 16:00. Po tradycyjnym zdjęciu pod Wawelem, kierujemy się na rowerach do Restauracji Chłopskie Jadło na ulicy Grodzkiej. Po obiedzie udajemy się do autokaru, gdzie pakujemy rowery i autokarem udajemy się do Kóz. Wzorem lat poprzednich prawdopodobna godzina przyjazdu do Kóz - 21:00

Uwagi ogólne.

W znacznej większości, będziemy poruszać się Nadwiślańską Trasą Rowerową, oraz ścieżkami i drogami o bardzo małym natężeniu ruchu. Będą jednak odcinki, na których będą obowiązywać normalne zasady ruchu drogowego, Wtedy należy zachować szczególną ostrożność i dostosować się do ogólnych zasad ruchu drogowego. Prosimy aby chociaż jedna osoba z rodziny miała ze sobą dętkę lub łątki i podstawową apteczkę. W wozie serwisowym również będzie kilka takich zestawów. Na trasie będziemy robić, we wcześniej wyznaczonych miejscach postoje na odpoczynek, uzupełnienie napojów, jedzenie.

Z prognoz wynika, że ma być ciepło i słonecznie. Sugerujemy użyć kremu z filtrem :)