• 2022-07-29

Informacje dla uczestników Wyprawy Rowerowej – Sellaronda 2022 – 13-20.08.2022


 
Wyjazd z Bielska Białej, pakowanie rowerów.
Dla osób z Bielska Białej i okolic, pakowanie rowerów, będzie miało miejsce 11 sierpnia (czwartek), w siedzibie klubu w Bielsku Białej, przy ul. Srebrnej 2D, od 17:00 – 18:00. Osoby spoza BB, mogą dostarczyć rowery w innym terminie lub na samą zbiórkę w dniu wyjazdu 13.08.2022.
 
Wyjazd busów z przyczepami, i z osobami które zarezerwowały transport busami klubowymi nastąpi 13.08.2022 (sobota), o godzinie 06:30, Bielsko Biała ul. Startowa 36 (parking pod basenem w Cygańskim Lesie). Do dyspozycji uczestników, mamy dwa bardzo wygodne busy – VW Multivan i Mercedes V-Klasse.
Transport busem – 150 Euro/od osoby – płatne w dniu wyjazdu.
 
Adresy hoteli:
 
Solden (AUT)
HOTEL TYROLERHOF
Dorfstraße 70
A-6450 Sölden
 
Arabba (ITA)
Hotel Alpenrose
Fam. Delmonego | Via Precumon 24
32020 | Arabba (BL) | Dolomites - Italy
 
Przyjazd do Austrii, rozpoczęcie wyprawy.
Wyprawę rowerową oficjalnie rozpoczynamy od kolacji w hotelu Tyrolerhof, o godzinie 19:00. Po kolacji, zapraszamy na spotkanie organizacyjne, w trakcie, którego przedstawimy plany wycieczek rowerowych na austriacką cześć wyprawy.
 
Ramowy plan cześć austriacka:
14 i 15 sierpnia – po śniadaniu wyjeżdżamy na dwie najbardziej klasyczne wycieczki po MTB Otztal Arena. Będziemy już po rekonesansie tras i wybierzemy na pewno najbardziej widokowe. Z racji tego, że w Solden, znajduje się kilkanaście tras Enduro, zwolenników tej odmiany MTB, zachęcamy do skorzystania – we własnym zakresie. W ciągu dnia będzie czas na posiłek w jednym z licznych schronisk górskich. Wieczorem, jemy kolacje w hotelu.
 
Przejazd do Włoch.
Do naszego hotelu w miejscowości Arabba, można przedostać się na dwa sposoby. Tak jak wspominałem w pierwotnym opisie wyprawy, do Włoch wiedzie jedna z najpiękniejszych, górskich dróg https://www.timmelsjoch.com/en//. Droga jest absolutnie spektakularna. Jeżeli jednak ktoś nie lubi tego typu atrakcji, do Włoch można przejechać klasyczną drogą przez przełęcz Brenner.
 
Ramowy plan cześć włoska
We Włoszech spędzimy 3 dni. W planie mamy 2 krótsze wycieczki rowerowe (po rekonesansie zaproponujemy, te najbardziej widowiskowe) i oczywiście rowerowy klasyk – objazd Sellarondy.
W ciągu dnia posiłek w schronisku. Wieczorem kolacja w hotelu.
 
 
Praktyczne porady:
·      Rower, koniecznie po serwisie (hamulce, opony itd.)
·      Zabieramy zapasową dętkę w rozmiarze swojego koła
·      Odzież na każdą pogodę – góry to żywioł 
·      Zapas wody i przekąsek na pierwszy dzień – na miejscu mamy sklepy
·      Podstawową apteczkę
·      Filtry przeciwsłoneczne
·      W hotelach mamy SPA – komplet kąpielowy
·      Ubezpieczenie, rozszerzone o sporty ekstremalne (Kolarstwo Górskie )