• 2024-04-06

Rowerowa majówka - Toskania 2024 - informacja dla uczestników wyjazdu.

Podróż do Toskanii.

Dla osób korzystających z transportu Paluchsport - zbiórka i wyjazd z Bielska Białej, 28.04 ( niedziela ), 06:00 - parking pod Restauracją Wirtuozeria BB, ul. Pocztowa 39. Goście których rowery pojadą na naszej przyczepie, proszeni są o wcześniejszy kontakt i przywiezienie rowerów do czwartku 25.04 ( jeden bus i rowery wyjeżdżają do Toskanii jeden dzień wcześniej. 

Podróż samochodem do naszego pierwszego hotelu trwa około 12-13 godzin. W hotelu nie będzie możliwości  zjedzenia kolacji. Kolacje można zjeść w jednej z restauracji w miasteczku w którym mieszkamy - San Cascianoi. Gościom którzy kozystają z transportu własnego sugeruje aby wyjechać najpóźniej o 7:00. Najlepiej jechać przez Austrię na Klagenfurt i Tarvisio. Trasa przez Słowenię którą sugerują mapy googla nie jest przetestowana.

Przyjazd do pierwszego hotelu.

W związku z tym że organizator będzie na miejscu dzień wcześniej, w razie późniejszego przyjazdu przejmę wszystkie klucze z recepcji i przekaże je naszym Gościom. Samochody na cały tydzień zostawiamy na przeciwko bramy wjazdowej do hotelu - w gaju oliwnym.

Śniadanie w hotelu nr.1 jest od godziny 8:00. Na trasę wyruszymy około 9:30.

Przebieg trasy

Nasza trasa wytyczona jest i przebiega zgodnie z planem zamieszczonym w planie imprezy. Jesteśmy po rekonesansie. Trasa jest bardzo urozmaicona pod względem widoków jaki i nawierzchni po której jedziemy. Będziemy poruszać się po: szutrach, asfalcie, drogach kamienistych, wałach rzek i łąkach. Będzie trochę stromych ale krótkich podjazdów. Praktycznie na każdym etapie mamy odczynienia z zabytkowymi miasteczkami. Planujemy dwa większe zwiedzania - Siena i Cortona.

Rower i wyposażenie jakie powinnismy ze sobą zabrać.

Rower, który najbardziej nadaje się na przejazd pętli po Toskania to zwykły rower MTB lub trekingowy, z trochę szerszą oponą. Ze względu na profil trasy dla dzieci zalecamy - ebike. Co prawda grupa najmłodszych uczestników będzie miała dedykowaną dwójkę trenerów, którzy pomogą, zmobilizują i bedą dbać o bezpieczny przebieg podróżowania, rower elektryczny zniweluje wszelkie trudności trasy ( zostawiam tę kwestę Rodzicom ). Proszę o ponowne potwierdzenie komu mamy zorganizować rower elektryczny - przy zamówieniu przesyłamy swój wzrost !!!

Każdy uczestnik, bierze ze sobą dętkę w rozmiarze swojego koła. Pozostały serwis mamy ze sobą. Ważne !!! Ze względów bezpieczeństwa proszę wyposażyć się w pulsujące lampki tylnie i zwykłe przednie. Przednie na wypadek późnego  powrotu np. z kolacji, zwiedzania czy też z winnicy. Tylnie lampki włączamy na cały czas przejazdu - czasami będziemy poruszać się drogami publicznymi na których jest niewielki ruch samochodowy, ale jest ! Zabieramy również zapięcia rowerowe ( blokady ) - każdy swoją.

Odzież

Parę dni przed wyjazdem należy sprawdzić tygodniową prognozę pogody, co pomoże dobrać odzież. Z doświadczenia roku poprzedniego pogoda o tej porze roku może być zróżnicowana. Moze być 12 albo 25 stopni. Proszę również wyposażyć się w odzież przeciwdeszczową. Ze względu na to że codziennie będziemy się pakować i rozpakowywać oraz wnosić i wynosić bagaże z i do hoteli, najlepiej spakować się w jedną miękka torbę i plecak. Zasada jest prosta - im niej sztuk bagażu tym większą szansa że czegoś nie zapomnimy. Tylko w jednym hotelu mamy windę.

Wyżywienie

W każdym z hoteli zgodnie z ofertą mamy śniadanie. Po drodze bedą miasteczka z różnego rodzaju restauracjami. Należy jednak pamiętać o tym ze we Włoszech od 14:00 jest.... siesta. Do tego czasu należy się posilić. Z Polski zabieramy drobne przekąski, batony itp. . W każdy z hoteli będzie możliwość zamówienia kolacji - cena kolacji w hotelu waha się od 35-45 € od osoby

Pozostałe.

Nasza wycieczka ma charakter - turystyczny. Będziemy poruszać się tępem turystycznym w jednej grupie. Przy przejazdach drogą publiczną, ze względów bezpieczeństwa dzielimy się na dwie mniejsze grupy. Na czele peletonu jedzie przewodnik, czyli ja :). Tak jak wcześniej wspomniałem, najmłodsi uczestnicy będą pod opieką dwójki trenerów. 

W razie pytań lub wątpliwości proszę śmiało dzwonić !!!