• od 2024-04-28 do 2024-05-04

Zeszłoroczna majówka w Toskanii była zachwycająca. Z tego powodu postanowiliśmy powtórzyć majowy wypad rowerowy rownież wiosną 2024. Tym razem jedziemy do południowo zachodniej części tego regionu, stawiamy na naturę, boczne szutrowe drogi z białym żwirkiem, winnice, wzgórza pokryte lawendą, oraz małe średniowieczne miasteczka i osady. Jedynym miastem które zwiedzimy z perspektywy roweru to Sienna ze swoim słynnym rynkiem, na którym do tej pory odbywa się tradycyjny wyścig konny. Przejedziemy również przez "perełki " Toskanii, czyli miasteczka Montepulciano czy Gaiole di Chanii . Znaczną część trasy przebiega w regionie słynnego Strade Bianchi gdzie drogi pokryte są charakterystycznym białym żwirkiem. Przejedziemy również przez najsłynniejszy winny region Chianti. Odwiedzimy "filmową" posiadłość Gladiatora. 

Informacje techniczne:

  • Trasa naszej wyprawy przebiega po asfaltach, szutrach i drogach gruntowych.
  • Skala trudności 3+ w 5 stopniowej skali.
  • Preferowany rower - Gravel/MTB.
  • Na całej długości trasy towarzyszy nam bus serwisowy z przyczepą który jednocześnie przewozi wszystkie bagaże miedzy hotelami.

Transport:

  • transport własny - dojeżdżamy pod hotel z którego startujemy i kończymy wyprawę
  • transport Paluchsport - 750 zł/osoba
  • samolot - Kraków - Piza - Kraków ( w przypadku wcześniejszej rezerwacji biletów koszt to około 800 zł w obie strony ). W przypadku wyboru samolotu, proszę o kontakt - zakup biletów po stronie Paluchsport.

Hotele

Cena: 890 € + 1000 zł

Cena obejmuje:

  • 6 noclegów ze śniadaniem w hotelach (wg. specyfikacji)
  • transport bagaży miedzy hotelami, bus asekuracyjny/serwisowy.
  • Opieka/przewodnik w trakcie całej wyprawy.

Zapisy na wyprawę na biuro@paluchsport.pl

Zaliczkę w wysokości 1000 zł/osoba wpłacamy na nasze konto 05 1050 1070 1000 0092 3041 1770

Mapa całej trasy.

 

Etap 1 - Pierwszy etap naszej wyprawy rozpoczynamy  w małej malowniczej miejscowości San Casciano. Miejscowość ta będzie rownież metą naszej toskańskiej przygody. Ruszamy na południe w kierunku miasta Sienna. W tym dniu będzie trochę szutru i trochę asfaltu. Cała etap przeprowadzony jest bocznymi drogami. W połowie dnia wjeżdżamy do najsłynniejszego winiarskiego regionu Chianti. Przerwę planujemy w miasteczku Castelina in Chianti.

 

Etap 2 - Rozpoczynamy drugi dzień wyprawy. Ten krótki około 30 kilometrowy etap prowadzi w dalszym ciągu w kierunku południowej części Toskanii. W tym dniu zaplanowany jest wjazd do Sienny. Tutaj robimy przerwę będzie czas na zwiedzanie, dobrą kawę. Kolejną atrakcją tego etapu jest wizyta w filmowej posiadłości Gladiatora.

 

Etap 3 - Trzeci dzień wyprawy to całodniowa jazda na rowerze do pokonania mamy trochę ponad 70 km. Zmienia się nam również krajobraz. Z rozległych równin poprzecinanych winnicami wjeżdżamy w trochę bardziej pagórkowaty teren gdzie większość wiosek i miasteczek które będziemy mijać usytuowane są na charakterystycznych dla tego rejonu wzgórzach. Przejeżdżamy przez kultowe dla Toskanii Pontepulciano, a nocujemy w okolicy miasteczka Cortona, którego największą atrakcją jest Pałac Etrusków ze świecącym żyrandolem datowanym na V wiek naszej ery.

Etap 4 - Etap "wypoczynkowy". Ruszamy w kierunku pól i winnic, malowniczych wiosek i małych miasteczek. Będzie czas na dobre jedzenie i degustacje win w kilku miejscach na trasie.

Etap 5 - Każdą z naszych wypraw ma mieć tzw. Etap Królewski. To właśnie ten !!! 80 kilometrów trasy rowerowej która wiedzie miedzy innymi przez rezerwat przyrody, zwany Doliną Diabła. Jedziemy w kierunku Florencji. Przejeżdżamy ponownie przez rejon Chianti. Odpoczynek planujemy w miasteczku Grave in Chianti. Na wieczór dojeżdżamy ponownie do San Casciano aby domknąć naszą pętle po Toskanii.