• od 2023-04-30 do 2023-05-06

TOSKANIA – NAJPIĘKNIEJSZY REGION WŁOCH

Toskania to jeden z najwspanialszych regionów we Włoszech. Posiada niewiarygodną liczbę zabytków architektury, malarstwa, rzeźby, słynie z zachwycających krajobrazów, niezmienionych od wieków, szczyci się prostą, zdrową i smaczną kuchnią oraz doskonałymi winami.Toskania leży na południe od Bolonii, a na północ od Rzymu, nad Morzem Liguryjskim i Tyrreńskim.  Stolicą Toskanii jest Florencja, a jej inne ważne miasta to Siena, Lukka, Arezzo, Piza, Grosseto.Toskanię najlepiej zwiedza się wczesną wiosną i jesienią, bo jest chłodniej niż latem. Najlepszym sposobem na zwiedzanie jest .....oczywiście Rower !!!

Naszą rowerową majówkę poprowadziliśmy głownie bocznymi drogami, które znane są z Białych Szutrów - Strade Bianchi. Startujemy z okolic Pizy, jedziemy do Florencji. Z Florencji udajemy się na południe do Sienny. Przejeżdżamy przez słynny region Chantii. Następnie  kierujemy się w stronę liguryjskiej części Morza Śródziemnego do miasteczka Cecina. Kolejne etapy prowadzą nad samym brzegiem morza do miejscowości Livorno. W piątym dniu naszej majówki, domykamy pętle i dojeżdżamy do Pizy. 

Do przejechani mamy łącznie około 300 kilometrów. Ze względu na charakter Toskanii, poszczególne etapy nie nalezą do najłatwiejszych. Co prawda największy punkt w trakcie przejazdu ma trochę ponad 600 mnpm, ale droga obfituje w liczne zjazdy, pagórki i podjazdy do miasteczek usytuowanych zazwyczaj na szczycie góry.

Na całej długości trasy, towarzyszyć nam będzie wóz techniczny, który jednocześnie przewozi bagaże do następnego hotelu.

Do miejsca startu można dostać się na dwa sposoby:

  • samolot - Kraków/Katowice - Piza - powrót również samolotem.
  • transport Paluchsport lub własny - około 1270 km

Termin: 30.04 - 06.05.2023

Cena: 890 €

Ilość miejsc - max 30 uczestników + obsługa 

Cena zawiera:

  • 6 noclegów ze śniadaniem
  • obsługę techniczną na miejscu - transport bagaży
  • transport rowerów na trasie Bielsko Biała - Piza - Bielsko Biała
  • opiekę nad grupą

Transport Paluchsport 800 zł/osoba

Zapisy na imprezę na biuro@paluchsport.pl.

Zaliczkę w wysokości 1000 zł od osoby wpłacamy na nasze konto !

Hotele :

Mapa całej trasy 

Etap nr 1 - mapa

Etap nr 2 - mapa

Etap nr 3 - mapa

Etap nr 4 - mapa

Etap nr 5 - mapa

"

"

"