• od 2020-08-14 do 2020-08-21

Wyprawa rowerowa - Benelux 2020

To już szósta wyprawa rowerowa, organizowana przez nasz klub. W drugiej połowie sierpnia 2020, mam zaszczyt zaprosić Państwa na wyprawę rowerową o nazwie Benelux 2020. Tej nazwy będziemy używać i będzie się ona przewijała w opisach poszczególnych etapów, materiałach promocyjnych, informacjach itd.

Trasa rowerowa Benelux 2020, to jak zwykle impreza skrojona dla całych rodzin. Będzie to około 450 kilometrów, rowerowych przygód, przebiegających aż przez 5 Państw – Holandię, Niemcy, Belgię Luksemburg i Francję.

Wyprawę rozpoczynamy w holenderskim Eindhoven. Jedziemy przez Niemcy, na chwilę wracamy do Holandii. Następnie wjeżdżamy do Belgii i do Luksemburga. Z Luksemburga kierujemy się na zachód i przez Ardeny wjeżdżamy do Francji. Z Francji kierujemy się na Brukselę, gdzie zakończy się nasza wyprawa.

Staraliśmy się aby etapy wiodły, bezkolizyjnymi ścieżkami rowerowymi, z dala od ruchu samochodowego i większych skupisk ludzi. Beneluks 2020, przebiega przez 4 Parki Krajobrazowe. Korzystamy z fragmentów tras rowerowych które już same w sobie są europejskimi Klasykami. Jedziemy miedzy innymi znacznym fragmentem, najdłuższej trasy rowerowej z Niemiec do Luksemburga –  Trasa Vannenbahn, czy też korzystamy z przepięknej trasy rowerowej która wiję się przez Ardeny i wzdłuż Mozy. Zwiedzimy również perełki architektoniczne starych dzielnic takich miast jak Akwizgran, Liege czy Brukseli.

Całość trasy podzieliliśmy na 6 etapów, liczących od 50 – 70 kilometrów. Będzie również jeden etap zwany „ Królewskim” około 100 km. Nasze hotele dobieraliśmy w ten sposób, aby swoim charakterem i kuchnią, odpowiadały miejscu w którym aktualnie przebywamy.

Wyprawę rozpoczynamy na krakowskim lotnisku Balice, z którego, 14.08 (piątek), startujemy w kierunku Eindhoven o godzinie 14:50. Parę minut przed 17:00 lądujemy w Eindhoven, jedziemy do hotelu. W hotelu jemy kolację i przygotowujemy do pierwszego etapu, który rozpoczynamy zaraz po śniadaniu, następnego dnia 15.08.

Na każdym etapie, ekipie podróżującej na rowerach, będą towarzyszyły busy. W busach będą przewożone bagaże uczestników wyprawy, jedzenie, picie oraz serwis rowerowy. Bedą również do dyspozycji w razie gdyby ktoś miał słabszy dzień.

Poniżej znajdziecie Państwo, szczegółowy opis poszczególnych etapów, ich profile i długości. W ich opisach umieściliśmy również linki do hoteli w których nocujemy, oraz atrakcje przez które będziemy przejeżdżać.

Mapa Całej Trasy

Etap nr. 1 - 15.08 -  Eindhoven - Vlodrop - 62 km

Etap nr.2 16.08 - Vlodrop - Vaals - 62 km

Etap nr. 3 - 17.08 - Vaals - Butgenbach - 65 km

Etap nr. 4 - 18.08 - Butgenbach - Sassel - 52 km

Etap nr.5 - 19.08 - Sassel - Rienne - 101 km

Etap nr. 6 - 20.08 - Rienne - Bruksela - 79 km

Etap nr 7 - 21.08 - Bruksela - Balice - 8:50

Cena: 890 € + 1000 zł

Cena zawiera:

  • 7 noclegów i śniadań w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych
  • transport rowerów i bagaży na całej trasie wyprawy
  • samochody serwisowe na całej trasie przejazdu
  • transport bagaży i rowerów na miejsce startu i mety. Eindhoven/Bruksela
  • cena nie zawiera biletu lotniczego na trasie Kraków - Eindhoven, Bruksela - Kraków
  • cena biletu waha się od 300 - 800 zł, ( im wcześniej kupuje się bilet tym cena jest niższa )

Wykaz hoteli:

https://www.hotelparkzicht.nl/en/index.html

https://www.boshotel.nl/nl/

https://www.bilderberg.nl/vaals/kasteel-vaalsbroek/

https://www.hoteldulac.be/fr/

https://hotelvieuxmoulin.lu/

http://www.domainedeboiron.com/nl/

http://www.aero44hotel.com/

Zapisy na wyprawę, drogą mailową na biuro@paluchsport.pl